Akademia FC Porto czeka na zwycięzców turnieju Z Orlika na Stadion
Jedna z najlepszych akademii piłkarskich w Europie – szkoląca na co dzień dzieci i młodzież FC Porto – gościć będzie zwycięzców trzeciej edycji turnieju Z Orlika na Stadion. Będzie to nagroda główna dla 120 zwyciężczyń i zwycięzców największego piłkarskiego turnieju dla młodzieży w Polsce. Zgłoszenia drużyn do udziału w turnieju trwają tylko do końca czerwca!

Akademia najbardziej utytułowanego portugalskiego klubu i aktualnego mistrza kraju od lat szkoli wybitne talenty. Do wychowanków FC Porto zaliczają się m.in. aktualni reprezentanci kraju – Diogo Costa, czy Vitinha. Teraz szansę trenowania na obiektach akademii pod okiem tamtejszych szkoleniowców otrzymają zwycięzcy turnieju Z Orlika na Stadion. Poznać będą mogli nie tylko metodologię treningów, ale także filozofię szkolenia FC Porto. Młodzi polscy piłkarze będą również rozgrywali sparingi z młodzieżowymi drużynami “Smoków”.
– To bardzo ważne, aby młode piłkarki i piłkarze biorący udział w turnieju Z Orlika na Stadion mogli zobaczyć na własne oczy jak wygląda szkolenie w najlepszych europejskich akademiach, by podtrzymać w sobie to marzenie o karierze w wielkiej piłce. W ubiegłym roku najlepsi uczestnicy turnieju pojechali na zgrupowanie do barcelońskiej La Masii. Na koniec tej edycji celem podróży będzie również Półwysep Iberyjski i klub z reprezentantami Polski w składzie – powiedział Minister Sportu i Turystyki Jakub Rutnicki.
Oprócz treningów na młodych piłkarzy i piłkarki czekać będzie zwiedzanie miasta, klubowego stadionu oraz – jeśli terminarz na to pozwoli – udział w jednym z meczów mistrza Portugalii na Estadio do Dragao. Z pewnością możliwość zobaczenia w akcji trzech naszych reprezentantów: Jakuba Kiwiora, Jana Bednarka i Oskara Pietuszewskiego byłaby dla zwycięzców Z Orlika na Stadion wyjątkowym przeżyciem.
– Porto od wielu lat stawia na wychowanków, na zawodników którzy wychodzili z tej akademii. W ich szkoleniu skupia się na kształtowaniu charakteru, mentalności, systematyczności, obowiązkowości i na ciężkiej pracy. To wszystko po to, by młody piłkarz mógł udźwignąć ciężar odpowiedzialności za wyniki klubu – powiedział były piłkarz FC Porto Grzegorz Mielcarski, który wspólnie z Ministrem ogłosił miejsce zgrupowania na social mediach turnieju Z Orlika na Stadion.
Rejestracja drużyn wciąż trwa
Aby powalczyć o wyjazd na zgrupowanie, do którego droga prowadzić będzie przez listopadowy finał na wielkim stadionie, trzeba zgłosić drużynę z roczników U-13, U-14 i U-15 najpóźniej do 30 czerwca. Z myślą o wyrównaniu szans, rywalizacja toczy się w dwóch ścieżkach: Junior (dedykowana szkołom i drużynom amatorskim) oraz Junior Pro (skierowana do klubów i szkółek piłkarskich).
Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 30 czerwca na oficjalnej stronie internetowej >>
Rywalizacja w turnieju rozpocznie się we wrześniu. Harmonogram przewiduje cztery kluczowe etapy: Etap lokalny, podczas którego rozgrywki toczyć się będą na boiskach w całym kraju, w październiku etap regionalny i makroregionalny (w 16 miastach Polski) oraz Wielki Finał w listopadzie dla 96 najlepszych drużyn z całej Polski.

Turniej Z Orlika na Stadion jest realizowany w ramach ogólnopolskiego programu Aktywna Szkoła przez Fundację Orły Sportu. Projekt jest finansowany ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Partnerem strategicznym turnieju jest ORLEN, a partnerem głównym marka Hisense.

Radio Gromnik to niezależne radio internetowe, które z ogromnym powodzeniem działa w powiecie strzelińskim, oławskim, kłodzkim i ząbkowickim. Nie brakuje także wieści z innych regionów Dolnego Śląska.
Naszą misją jest dostarczanie słuchaczom najświeższych informacji oraz ciekawych audycji, które przybliżają życie lokalnej społeczności.
Współpracujemy z wieloma artystami, pasjonatami i osobami, które mają ciekawe historie do opowiedzenia. Dzięki temu nasza oferta jest różnorodna i interesująca dla każdego.
Mamy również sportowe patronaty medialne: Strzelinianka Strzelin, Kwarcyt Jeglowa, Faraon Ziębice, Walkirie Ziębice, STS GromBike Intrawer Team Strzelin.
Pobierz darmową aplikację Patronite Audio lub Radio Expert na Google Play i App Store. Jesteśmy dostępni na stronie Radio Garden.
Radio Garden to internetowa aplikacja, która pozwoli wam sprawdzić czego słucha się na świecie. Dzięki niej możecie posłuchać lokalnych rozgłośni z przeróżnych stron świata – do wyboru do koloru.
Reklama lokalna? Nie ma problemu! Nasz adres znajdziesz na naszej stronie internetowej.
Jesteśmy partnerem usługi AudioXi – https://audioxi.pl
Polskie muzyczne premiery gramy dla Was dzięki współpracy z DJ ProMotion – https://djpromotion.com.pl/djraport/category/tylko-polska-muzyka/
Jesteśmy partnerami ZAIKS – od zawsze!
Streaming dzięki współpracy z RCS
Przydatne linki: Gdzie nas słuchać?
https://onlineradio.pl/Radio%20Gromnik/
https://radio.garden/listen/radio-gromnik/4BcgIrCD
https://patronite.pl/patrocast/podcasts/8d0cc455-d0c1-42b6-a24d-3cc37857a68f/details
https://www.radioexpert.net/radio-gromnik-online-radio-kaczowice/
Słuchaj Radio Gromnik na swoim Androidzie
https://crystalmissions.com/app/gp/plradio?radio=Radio%20Gromnik

a także iOS Słuchaj Radio Gromnik na swoim urządzeniu 🙂
https://apps.apple.com/pl/app/daily-tunes/id6757708372?l=pl
radiogromnik.pl
