Z jazzem przez Polskę. Trzeci koncert organizowany przez OKiS w powiecie strzelińskim
Jakub Olejnik Trio to zespół powstały w 2025 roku z inicjatywy Jakuba Olejnika, który po latach współpracy na europejskiej scenie jazzowej powołał własną formację.

Zespół prezentuje twórczość osadzoną w nurcie jazzowego mainstreamu, łącząc klasyczne brzmienia z nowoczesnym podejściem do rytmu, formy i harmonii. Muzyka zakorzeniona jest w jazzowej tradycji jazzu, łączy wpływy bluesa, swingu oraz jazzowej harmonii, co w połączeniu ze swobodą wykonawczą tworzy spójny, a zarazem świeży i pełen ekspresji język muzyczny.

Formację tworzą znakomici instrumentaliści i improwizatorzy, od lat aktywnie obecni na polskiej i europejskiej scenie jazzowej. Na co dzień współpracują z czołowymi postaciami polskiego jazzu, biorąc udział w prestiżowych projektach koncertowych i studyjnych. Ich doświadczenie, muzyczna wrażliwość i doskonałe zgranie przekładają się na dojrzałe i pełne niuansów brzmienie zespołu.
SKŁAD ZESPOŁU:
Jakub Olejnik – kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor, pedagog i animator życia muzycznego. Kierownik Katedry Muzyki Jazzowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, dyrektor artystyczny Krokus Jazz Festival oraz prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego Wrocław. Od ponad dwóch dekad aktywnie
współtworzy polską scenę jazzową jako artysta, wykładowca i organizator wydarzeń kulturalnych. Współpracował z takimi muzykami jak Bob Mintzer, Rory Stuart, Rufus Reid, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Piotr Schmidt, Henryk Miśkiewicz, Piotr Baron, Grzegorz Nagórski, Kuba Stankiewicz, Agata Zubel czy L.U.C. Występował na prestiżowych festiwalach, m.in. Jazz Nad Odrą, Warsaw Summer Jazz Days, Jazz Juniors, Cologne Jazz Night i Jazz Fest Brno. Jest cenionym sidemanem i liderem projektów artystycznych, a jego działalność obejmuje również współpracę z Narodowym Forum Muzyki, Teatrem Muzycznym
Capitol i Teatrem Polskim we Wrocławiu. Łączy najwyższy poziom wykonawczy z pasją do edukacji i rozwoju środo wiska jazzowego.
Adam Jarzmik – pianista jazzowy, kompozytor, aranżer, producent i lider zespołów. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, uznawany za jednego z najciekawszych przedstawicieli swojego pokolenia. Jego autorski Adam
Jarzmik Quintet zdobył uznanie publiczności i krytyków dzięki albumom „Euphoria”, „Live At Radio Katowi ce” oraz „On The Way Home”. Laureat licznych nagród, w tym Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej, Festiwalu
Jazz Nad Odrą, Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy oraz International Jazzwoche Burghausen w Niemczech. Tworzy również muzykę do spektakli, widowisk i produkcji telewizyjnych, a od 2016 roku pełni funkcję kierownika artystycznego festiwalu Integracja Malowana Dźwiękiem.
Piotr Budniak – perkusista, kompozytor, pedagog i lider zespołu Piotr Budniak Essential Group. Absolwent Akademii Muzycznych w Katowicach i Krakowie, laureat najważ-
niejszych konkursów jazzowych w Polsce. Ma na koncie ponad 30 albumów, w tym wydawnictwa nagrodzone złotymi i platynowymi płytami oraz nominowane do Fryderyków. Współpracował m.in. z Tomaszem Stańko, Ewą Bem, Jeffem Parkerem, Peterem Evansem, Robem Mazurkiem, Mike’em Moreno i Piotrem Wojtasikiem. Koncertował na
scenach Europy, Azji i Afryki, budując renomę jednego z najbardziej wszechstronnych perkusistów współczesnej polskiej sceny jazzowej. Od 2023 roku prowadzi zajęcia na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Z jazzem przez Polskę. Cykl koncertów „Z jazzem przez Polskę” to projekt realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we wszystkich regionach kraju. Propaguje muzykę klasyczną i jazzową poprzez promocję znakomitych artystów oraz ambitnego repertuaru w miejscach, w których publiczność na co dzień nie obcuje z ambitną sztuką i nie ma możliwości uczestnictwa w ciekawych i różnorodnych działaniach kulturalnych. Na Dolnym Śląsku jest współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Operatorem przedsięwzięcia jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocła wiu – Dolnośląskie Laboratorium Kultury.
Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
PROGRAM JAKUB OLEJNIK TRIO
W programie koncertu znajdą się kompozycje członków zespołu oraz aranżacje utworów z szeroko rozumianego kanonu muzyki jazzowej, stanowiące ważny element ich artystycznej tożsamości. Szczególnym atutem będzie obecność polskich akcentów – pod czas koncertu usłyszymy utwory takich twórców jak Krzysztof Komeda czy Jerzy Petersburski, których dorobek stanowi nieodłączną część polskiego dziedzictwa jazzowego.

fot. Grzegorz Rajter
Jakub Olejnik – kontrabas
Adam Jarzmik – fortepian
Piotr Budniak – perkusja
Zaproszenie na koncert z cyklu „Z jazzem przez Polskę”
📅 10 lipca 2026 r. (piątek)
🕖 Godzina 19:00
📍 Restauracja Komin
ul. Brzegowa 7, Strzelin
Zapraszamy na wyjątkowy koncert w ramach ogólnopolskiego cyklu „Z jazzem przez Polskę”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Projekt promuje muzykę jazzową i klasyczną poprzez prezentację wybitnych artystów oraz ambitnego repertuaru w miejscach, gdzie dostęp do tego typu wydarzeń kulturalnych jest ograniczony.
Na Dolnym Śląsku przedsięwzięcie współorganizowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, a jego operatorem jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Dolnośląskie Laboratorium Kultury.
Wystąpi Jakub Olejnik Trio
Zespół powstał w 2025 roku z inicjatywy kontrabasisty i kompozytora Jakuba Olejnika. Trio prezentuje muzykę osadzoną w nurcie jazzowego mainstreamu, łączącą tradycję z nowoczesnym podejściem do rytmu, harmonii i improwizacji.
Skład zespołu:
* Jakub Olejnik – kontrabas
* Adam Jarzmik – fortepian
* Piotr Budniak – perkusja
Muzycy należą do czołówki polskiej sceny jazzowej, współpracując na co dzień z najwybitniejszymi artystami oraz występując na prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą.
Program koncertu
W programie znajdą się autorskie kompozycje członków zespołu oraz aranżacje utworów należących do kanonu muzyki jazzowej. Nie zabraknie także polskich akcentów – publiczność usłyszy kompozycje m.in. Krzysztofa Komedy i Jerzego Petersburskiego, których twórczość stanowi ważną część polskiego dziedzictwa muzycznego.
Wstęp wolny! Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

𝗔𝗿𝘁𝘂𝗿 𝗟𝗲𝘀𝗶𝗰𝗸𝗶 𝗧𝗿𝗶𝗼 w Borku Strzelińskim – zapraszamy na wyjątkowy koncert! 🎶 🎸
Już 𝟮𝟳 𝗰𝘇𝗲𝗿𝘄𝗰𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟲 𝗿. (sobota) o godz. 𝟭𝟴:𝟬𝟬 w 𝗚𝗺𝗶𝗻𝗻𝘆𝗺 𝗖𝗲𝗻𝘁𝗿𝘂𝗺 𝗞𝘂𝗹𝘁𝘂𝗿𝗮𝗹𝗻𝗼-𝗘𝗱𝘂𝗸𝗮𝗰𝘆𝗷𝗻𝘆𝗺 𝘄 𝗕𝗼𝗿𝗸𝘂 𝗦𝘁𝗿𝘇𝗲𝗹𝗶𝗻́𝘀𝗸𝗶𝗺 odbędzie się wyjątkowy koncert 𝗔𝗿𝘁𝘂𝗿 𝗟𝗲𝘀𝗶𝗰𝗸𝗶 𝗧𝗿𝗶𝗼, realizowany w ramach ogólnopolskiego cyklu „𝗭 𝗷𝗮𝘇𝘇𝗲𝗺 𝗽𝗿𝘇𝗲𝘇 𝗣𝗼𝗹𝘀𝗸𝗲̨” 🇵🇱🎵
Przed publicznością wystąpi jeden z najbardziej cenionych polskich gitarzystów jazzowych wraz ze swoim elektrycznym trio. W programie znajdą się autorskie kompozycje Artura Lesickiego oraz świeże interpretacje utworów wybitnych twórców światowego jazzu i muzyki rozrywkowej. To połączenie nowoczesnego brzmienia, improwizacji, energii i muzycznych emocji na najwyższym poziomie 🎸✨🎹
Artur Lesicki współtworzył legendarną formację Funky Groove i przez lata współpracował z największymi nazwiskami polskiej sceny muzycznej, m.in. Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Dorotą Miśkiewicz, Markiem Napiórkowskim, Wojciechem Karolakiem czy Leszkiem Możdżerem 🌟
Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. To doskonała okazja, by spędzić letni wieczór przy znakomitej muzyce na żywo 🎸
𝗪𝗦𝗧𝗘̨𝗣 𝗪𝗢𝗟𝗡𝗬!
Serdecznie zapraszamy!
Radio Gromnik to niezależne radio internetowe, które z ogromnym powodzeniem działa w powiecie strzelińskim, oławskim, kłodzkim i ząbkowickim. Nie brakuje także wieści z innych regionów Dolnego Śląska.
Naszą misją jest dostarczanie słuchaczom najświeższych informacji oraz ciekawych audycji, które przybliżają życie lokalnej społeczności.
Współpracujemy z wieloma artystami, pasjonatami i osobami, które mają ciekawe historie do opowiedzenia. Dzięki temu nasza oferta jest różnorodna i interesująca dla każdego.
Mamy również sportowe patronaty medialne: Strzelinianka Strzelin, Kwarcyt Jeglowa, Faraon Ziębice, Walkirie Ziębice, STS GromBike Intrawer Team Strzelin.
Pobierz darmową aplikację Patronite Audio lub Radio Expert na Google Play i App Store. Jesteśmy dostępni na stronie Radio Garden.
Radio Garden to internetowa aplikacja, która pozwoli wam sprawdzić czego słucha się na świecie. Dzięki niej możecie posłuchać lokalnych rozgłośni z przeróżnych stron świata – do wyboru do koloru.
Reklama lokalna? Nie ma problemu! Nasz adres znajdziesz na naszej stronie internetowej.
Jesteśmy partnerem usługi AudioXi – https://audioxi.pl
Polskie muzyczne premiery gramy dla Was dzięki współpracy z DJ ProMotion – https://djpromotion.com.pl/djraport/category/tylko-polska-muzyka/
Jesteśmy partnerami ZAIKS – od zawsze!
Streaming dzięki współpracy z RCS
Przydatne linki: Gdzie nas słuchać?
https://onlineradio.pl/Radio%20Gromnik/
https://radio.garden/listen/radio-gromnik/4BcgIrCD
https://patronite.pl/patrocast/podcasts/8d0cc455-d0c1-42b6-a24d-3cc37857a68f/details
https://www.radioexpert.net/radio-gromnik-online-radio-kaczowice/
Słuchaj Radio Gromnik na swoim Androidzie
https://crystalmissions.com/app/gp/plradio?radio=Radio%20Gromnik

a także iOS Słuchaj Radio Gromnik na swoim urządzeniu 🙂
https://apps.apple.com/pl/app/daily-tunes/id6757708372?l=pl
radiogromnik.pl
